Srpen 2012

Zahřívací kolo (Starter for 10)

31. srpna 2012 v 22:39 | Ronnie

Režie: Tom Vaughan
Hrají: James McAvoy - Brian Jackson, James Corden - Tone, Dominic Cooper - Spencer, Alice Eve - Alice Harbinson, Benedict Cumberbatch - Patrick Watts, Rebecca Hall - Rebecca Epstein, Guy Henry - Dr. Morrison
Žánr: komedie, drama, romantický
Rok: 2006
Délka: 96 minut
Země: Velká Británie, USA
Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona - chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti. Na škole si chce splnit celoživotní přání - zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce. Zahřívací kolo je hořkosladká komedie o věrnosti, lásce a rozdílu mezi významem slov znalost a moudrost.
(kliknutím na obrázek se dostanete do galerie)

Zabijte krále (To Kill the King)

30. srpna 2012 v 22:40 | Ronnie

Režie: Mike Barker
Hrají: Tim Roth - Oliver Cromwell, Dougray Scott - Sir Thomas Fairfax, Olivia Williams - Lady Anne Fairfax, Corin Redgrave - Lord de Vere, Jeremy Swift - Earl of Whitby, Rupert Everett - King Charles I., Julian Rhind Tutt - James, Benedict Cumberbatch - The Royalist
Žánr: drama
Rok: 2003
Délka: 102 minut
Země: Velká Británie, Německo, Austrálie
Píše se rok 1645 a krvavá občanská válka končí. Ulice jsou plné raněných a král Karel je ve vězení. Členové parlamentu jsou připraveni dohodnout se s kýmkoliv, kdo má co nabídnout. Karlův syn čeká ve Francii na svůj okamžik. Největšími hrdiny jsou generál Thomas Fairfax a Oliver Cromwell, přátelé, jejichž představy o novém uspořádání Anglie se však, jak se zdá, úplně rozcházejí.


Benedict Cumberbatch and August: Osage County

28. srpna 2012 v 22:09 | Ronnie |  News
Snímek August: Osage County je připravovaným filmem režiséra Johna Wellse o rodině, jejíž členové se rozejdou různými směry, dokud se neobjeví krize, která je všechny vrátí do jejich rodného sídla. Obsazeni jsou známé osobnosti jako oscarová herečka Meryl Streep, Julia Roberts, Abigail Breslin, Chris Cooper a další. A právě teď se projednává možná účast Benedicta Cumberbatcha v roli citlivého syna Mattie Fae Aiken (Margo Martindale) - sestry Violet Weston (Meryl Streep).

Three words about Sherlock

27. srpna 2012 v 20:49 | Ronnie |  Sherlock
24. srpna proběhlo interview na Edinburgh TV Festival s tvůrci seriálu Sherlock - Steven Moffat (scénárista, producent), Mark Gattis (Mycroft Holmes, scénárista, producent) a Andrew Scott (Jim Moriarty). Fanoušci tohoto seriálu dostali malou nápovědu o tom, co se bude dít ve třetí sérii, v podobě tří slov. Krysa, svatba, poklona (rat, wedding, bow). Minulý rok to byla slova žena, pes a pád (woman, hound, fall), takže i tato tři slova pravděpodobně znamenají obsah všech tří dílů. Na novou sérii si ale stejně musí počkat až do podzimu 2013.The One Show - 24th August

25. srpna 2012 v 15:59 | Ronnie |  TV Appearances
Jak jsem včera psala, Benedict Cumberbatch se objevil v The One Show. Mluvil především o seriálu Parade's End (o příběhu, o jeho postavě atd., jen si nemohl vzpomenout, jak se jmenuje jeho seriálová láska Valentine). Dále byly zmíněny jeho filmy Hobit a Star Trek 2, ale k nim neposkytl žádné nové informace.

Chris Evans s Alex Jones (moderátoři) společně s ním vyvrátili rozhovor pro Reader's Digest, ve kterém prý Benedict naprosto pomluvil druhou sérii seriálu Panství Downton. Jak on sám říká: "Vždyť se ve vánočním speciálu objevil můj otec." Podle jeho slov pouze srovnával tento seriál s Parade's End a výsledný článek byl vytržen z kontextu.
Hned na začátku rozhovoru je rozebírána Benedictova neúčast na olympiádě, protože v té době natáčel Twelve Years a Slave v Americe. Hodně ho to mrzelo, ale je na svou zem moc hrdý a těší se na paralymiádu, která brzy začne.


Doufám, že jsem ten rozhovor správně pochopila a informace, které tu zveřejňuji jsou správné.
Mimochodem, Benedictovi to velmi sekne! Vypadá vážně skvěle ;)

Parade's End starts airing today!

24. srpna 2012 v 19:49 | Ronnie |  News
Dnes se bude v Anglii vysílat první díl pětidílné série Parade's End na BBC 2. Tomuto dílu, který bude začínat ve 21 hodin západoevropského času, bude předcházet The One Show na BBC 1, ve které celý seriál uvede Benedict Cumberbatch. Tento pořád bude moderovat Chris Evans s Alex Jones a Cumberbatch bude také mluvit o jeho roli ve Star Treku a Hobitovi.copyright ©
http://benedict-cumberbatch.blog.cz/
Sources:
http://cumberbatchweb.tumblr.com/
http://bbc.co.uk/

Hills Like White Elephants

23. srpna 2012 v 18:40 | Ronnie

Režie: Paige Cameron
Hrají: Greg Wise - The American, Emma Griffiths Malin - The Girl, Benedict Cumberbatch - The Man, Todd Boyce - The Husband, Paige Cameron - The Woman
Žánr: Krátkometrážní
Rok: 2002
Délka: 38 minut
Země: USA, Španělsko

Hills Like White Elephants je krátkometrážní americko-španělký film natočen na motivy podle krátké stejnojmenné povídky od Ernesta Hemingwaye.

Trivia

22. srpna 2012 v 21:49 | Ronnie
Setkal se dvakrát s profesorem Stephenem Hawkingem před natáčením TV filmu Hawking (2004), aby se připravil na svou roli.

Jeho studium na prestižní škole Harrow mu platila babička.

Jeho první role byla ve školní hře Sen noci svatojánské. Benedict si zahrál Titanii - královnu víl.

Rok učil angličtinu v tibetském klášteře.

Zažil děsivý únos v severní Africe během natáčení minisérie Až na konec světa (To the Ends of the Earth).

Kamarádí s Gary Oldmanem a Tomem Hardym.

Vřelý vztah Sherlocka a paní Hudsonové v seriálu BBC Sherlock je ovlivněn skutečným vztahem mezi Benedictem Cumberbatchem a Unou Stubbs., protože Una je dobrá přítelkyně Vandy Wentham (matka B. Cumberbatcha).

Je velkým fanouškem Roberta Downey Jr., se kterým sdílí postavu Sherlocka.

Pro roli Sherlocka Holmese zhubnul.

copyright ©
http://benedict-cumberbatch.blog.cz/
&
http://www.imdb.com/